Ben Efsaneyim

Ben Efsaneyim

Ortalama: 5 oy

Ben Efsaneyim orijinal adıyla I Am Legend. Bir virüs salgınından sonra insanların zombiye dönüştüğü gezegende Doktor Robert Neville, ailesini salgının başında kaybedince köpeğiyle birlikte boş New York sokaklarında başbaşa kalır.

New York‘un altını üstüne getiren doktor, bir insan bulmak için telsizle aylarca hatta yıllarca arama yapmaya başlar. Köpeğiyle gündüzleri sokaklarda lüks arabasıyla gezip geceleri korunaklı evinde saklanır. Çünkü zombiler geceleri çıkmaktadır.

Gündüzleri normal bir vatandaş iken geceleri doktorluk rolüne bürünür ve zombileri hasta eden virüsle baş edecek ilaçlar geliştirmeye çalışır.

Hayatın olmadığı dünyada bir canlıyı bile bulabilmek adına her gün rıhtımda telsiz konuşmaları yaparken bir yandan da izlenilmektedir.

Girişimcilik filmleri arasında olması gereken bu filmin içinde işlenen başlıklar güçlü olmak, umudunu kaybetmemek, sürekli denemek gibi kategorilerde sıralanabilirken bir yandan da psikolojisini düzgün tutmak gibi alt ama güçlü kategorilerede yer sağlamaktadır.

Film 2007 yılında vizyona girmiş ve yönetmenliğini de Francis Lawrence yapmıştır. Biz bu yönetmeni Açlık Oyunları, Constantine ve Kızıl Serçe gibi filmlerden hatırlıyoruz. Başrollerinde Will Smith, Alice Braga ve Charlie Tahan oynamaktadır. Film ünlü Norveç asıllı Amerikalı bilim kurgu ve korku yazarı Richard Matheson’un 1954 yılında yazdığı I Am Legend (Ben Efsaneyim) den uyarlanılmıştır.

Zombilerin bana korku filmleri kategorisinde çok gerçek olmayacak gibi geldiğinden korkmuyordum. Lakin son yaşadığımız durumlarda “acaba olabilir mi?” diye düşününce kendime oldukça savunmasız hissedebiliyorum.

Böyle bir durumla karşılaştığımızda kurtulmak zor olabilir çünkü ekonomik gücümüz neredeyse yoktur. Bu yüzden kendinize üç dört gelir yapmanız önemli. Hatta kritik düzeyde önemli. Ülke refahından öte kendi sağlığınızı bile kurtarmanın, yaşamsal faaliyetlerinizin karşılaşmasının bile önemi var.

Bir girişimci olarak böyle bir durumu nasıl çözebilirizi düşünmek önemlidir ve bunu bir gelir kaynağına dönüştürmeye çalışmak herkes için iyi olabilir. Bazılarınız her ne kadar buna “fırsatçılık” dese bile bizler buna “sosyal girişimcilik” diyoruz. İkisi çok farklı şeyler. Krizleri iyi anlamda fırsata çevirebilecek şeyler yapmanızı diler ve mümkün olursa tek başınızı izlemenizi temenni ederim.

Keyifli seyirler.


full film izle, hd film izle
Ortalama: 5 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: