Aamir Khan filmleri

Dangal Hint Filmi

Dangal, bir Aamir KHAN filmi olup en iyi hint filmleri arasında yer alan güreşçi iki kızın hayatını anlatan girişimcilik filmidir.

Eğer Aamir KHAN hayranıysanız ve hint filmi seviyorsanız tam size göre. Öte yandan hiç duymadıysanız ama bu sitedeki gibi girişimcilik ile ilgilenen bir girişimciyseniz veya kollarınızı girişimcilik için yeni sıvamaya başladıysanız yine tam size göre.

Dangal Konusu

Film gerçek bir hikayeden alınmıştır. Mahavir Singh Phogat isimli hintli bir adam güreş hayranıdır. Bir gün erkek bir çocuğu olduğunda güreşçi olmasını çok ister. Ancak sürekli kız çocuğu olur. Ve bu hayalinde vazgeçer. Taa ki bir gün kızları Babita Kumari ve Geeta Phogat iki erkek çocuğunu kendilerine küfrettiği için döverler. Bu durum Mahavir Singh’e ilham verir ve kızlarını güreşçi yapmak için eğitir.

Aamir KHAN En İyi Filmleri

18 Ağustos 2017 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Nitesh Tiwari‘nin yaptığı bu film, 2s 49dk ile tam bir biyografi filmidir.

Başrolde Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh vardır.

Dangal Girişimzel Yorumu

Dangal neden girişimcilik filmidir? Çünkü içerisinde bir hayali gerçekleştirme vardır ve mücadele ile birlikte biyografik temelleri olan izleyene ilham ve çalışma hırsı verebilen bir filmdir. Bu sebepten girişimcilik filmleri arasında yer almaya müsaittir.

Kötü eleştirilerden birini paylaşmak istiyorum. Derler ki kızlarına ne sevdiğini söylemeden kendisi için bir şeyler yapması bu hiç etik değil. Diyenler var. Lakin şunu belirtmek isterim. Filmin izleyince çok kritik bir konuşma dönüyor. Ve bu konuşma içerisinde hali hazırda Türkiye’de çok istenen ama pek harekete geçilmemiş bir durumu orada gerçekleştirildiğini görebiliyor. Her ne kadar kötü bile gözükse.

Türkiye‘de herkes bunu istediğini biliyoruz. Ben bile istiyorum açıkçası. Peki nedir bu şey?

“Yeteneğime göre bir şey okumak”

Bir yeteneğini keşfedebilmen için bir takım ışıkları yani fırsatları fark edebilmek gerek. Aynı kızların çocukları dövmesi gibi. Çocukları dövmesi ve dövüş tamam kötü bir şey ama orada çok dikkatli bakılması gereken bir şey var. Bir iğne deliğinden bakılan bir fırsat var. Dövebiliyorsa dövüş yapabilir. Dövüş yapabiliyorsa sporcu olup ülkeyi onurlandırabilir.

İşte bu iğne deliği mantalitesi beni heyecanlandırıyor. Çevrenize bakın ve iğne deliklerindeki fırsatları yakalayın. Eğer yakalarsanız ömrünüz boyunca alkışlanacak bir elbise dikebilirsiniz. 🙂

Dangal Türkçe Dublaj İzle

Girişimzel ile izle
Netflix ile izle
Netflix ile izle
Ortalama: 5 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: