Girişimci Bilgisayarı Nasıl Olmalı

Girişimci Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Ortalama: 0 oy

Bir girişimci kullandığı bilgisayarı nasıl mükkemmleştirebilir? Ve bilgisayarın senin işine yaraması için neler eklemelisin, bilmelisin.

Örneğin siz bir girişimcisiniz. Bu işlere yeni başladınız dizüstü bilgisayarınızı aldınız ve bir Starbucks‘a gidip kulaklığınızı takıp hunharca kod yazmaya çalışıyorsunuz. Yazdınız kodları internet sitesi açıp yayınlandınız ve bir projeniz oluştu. Bu projeyi yine tek başınıza pazarlamaya başladınız. Az buz para kazanmaya başladınız. İşleri büyütmek istediniz ama yeni bir işçi tutacak parayı bırakın daha gelişmiş bir bilgisayara geçmekte bile zorlanıyorsunuz. Birazdan göstereceğim yöntemleri kullanarak gelişmiş bir bilgisayar almak yerine kendi bilgisayarınızı geliştirebilir size ayak bağı olabilecek gereksiz dosyalardan kurtarabilir veya size zaman kazandırabilir. En azından bilgisayarı dondurmaz ve size sinir krizi geçirtmez.

Veya bu işlere daha önceden başlamış birisinizdir. Bir indie hacker olarak takılmak yerine bir ekibiniz belki de bir ofisiniz vardır. Her bilgisayar sizin için velinimettir. Çünkü biri bozulursa onun tamiri artı bu tamir için geçen zaman ve çalışan eksikliği sizin başınızı ciddi oranda sıkıntıya sokabilir. Durduk yere böyle bir sıkıntıya girmemek için basit bir kaç trick yani bir kaç hile yaparak siz de destansı paralar vererek bilgisayar almak yerine çok basit bir kaç yöntem ile bilgisayarınıza seviye atlatabilir. Ejderhayı yenecek bir şovalyenin atına dönüşebilir. Bu noktada siz şovalye oluyorsunuz. 🙂

Bir girişimci olabilmek için mükemmel bir bilgisayara sahip olmana gerek yok veya çok iyi yazılım bilgisine sahip olmana da gerek yok. Önemli olan elindeki bilgileri ve eşyaları kullanarak maksimum geri dönüşler elde etmelisin.

Mükemmel Bilgisayar

Bu yazıda sizlere mükemmel bilgisayar şudur demeyeceğim. Elinizdeki bilgisayarı mükemmelleştirmenin bir kaç hilesini kaynaklarıyla göstereceğim.

Bunlardan ilki bilgisayarınızı optimize etmek yani gereksiz ne varsa silip kaldırın. Bu gereksizleri bulabilmek için şu videoya yönlendiriyorum sizi

Yukarıdaki videoyu izlediğinizde hemen deneyin. Ben şahsen denedim ve “onun orada ne işi var” gibi tepkilerim oldu. Gereksiz çok büyük dosyaları sildim ve bir takım dosyaları da yedeklemeye başladım. Bu sayede bilgisayarım nefes aldı. Eski halinde korona virüs kapmış gibiydi. Fan seslerinden bunu anlayabiliyordum. Nefes almakta zorluk çekiyordu adeta.

Bir sonraki aşamada bilgisayarın içini geliştirmeye geçiyoruz. RAM arttırarak bilgisayarınızı güçlendiriyoruz. Bu sayede donma gibi garip sorunlardan kurtuluyor ve gereksiz sinir krizlerine girmiyoruz.

Düşünün bir canlı yayında toplantı yapıyorsunuz. Ve tam yatırım almaya başlayacaksınız BAMMM bilgisayarınız donuyor. Yatırımcı kaçıyor. Siz ağlıyorsunuz. Olabilecek standart durumlardan bir tanesidir.

Bir Takım Sorunlar

Şom ağzımı açıyormuş gibi olabilir lakin durum böyle. WeTransfer gibi sitelerde linki kullandıktan sonra bir daha kullanamama gibi özellikleri vardır. Siz indirmeye koydunuz ve birden tarayıcı kapandı. Eyvah! Tekrar açtığınızda daha önceden linki kullanıdığınız için o dosyaya bir daha ulaşamıyorsunuz. Karşınızdaki kişi bir daha yüklemesi gerek. Bu da ekstra zaman ve enerji kaybı. Bu berbat sıkıntıları girmek yerine şu aşağıdaki basit sistemi yaparak bu sıkıntıdan kurtulabiliyorsunuz.

Bilgisayarın RAM’ini arttırmak için ücretsiz bir yol istiyorsanız buyurun.

Her türlü şeyi yapmanıza karşın hala dandik gibi bir bilgisayarınız varsa belki de içindeki ayarlarda normal performansta çalış diye ayarlanmıştır. Sizin tüm çabanıza rağmen o ayar yüzünden tam güçle çalışmıyordur. Bunu öğrenmenin ve çözmenin yolu zaten bilgisayarınız içindeki o minik ayardır. O ayarı çözebilmek için aşağıdaki yüksek performansa çevireceğiniz bir konu mevcuttur. Bu sayede bilgisayarınız dört nala giden at misali koşacak belki de size büyük ödüller kazandıracaktır.

Ya da bilgisayarınızı yüksek performansa geçirmek için buraya tıklayın.

Her şeyin sonunda bilgisayarınızda bir takım dosyaları silmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Yapımı da çok kolay. Çok büyükleri göster diyorsun çok büyük dosyaları gösteriyor. Aslında her şey parmağımızın ucunda onu yapıp yapmama arasında kararsızlık içindeyiz veya üşeniyoruz.

Son olarak bilgisayarınızdaki gereksiz dosyalardan kurtulmak için bilgisayar temizleme yı öğrenmenizde yarar var.

Artık bilgisayarınız mahşerin dört atlısından biri gibi silahlarını kuşanmış ve zafere gidiyor. Artık yepyeni bilgisayar toplayıp kısıtlı paranızı harcamak yerine o parayı pazarlama ve reklama harcayabilirsiniz. Artık siz güçlü bir bilgisayar yapmış oldunuz.

Tebrikler seviye atladınız. İyi çalışmalar ve bol kazançlar dilerim.

Ortalama: 0 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: