Girişimcilik Yarışmaları
Ortalama: 5 oy

Eğer bir girişimciyseniz ve maddi destek veya network geliştirmek istiyorsanız mutlaka bir girişimcilik yarışmaları na katılmanızı isterim.

Bu Gençlikte İş Var

TÜSİAD her yıl 18 ila 30 yaş arasındaki gençler için düzenlediği bu yarışma 5 günlük eğitim kampı ardından yarışmayı kazananlara 2 ay mentörlük ve 25.000, 50.000 ve 75.000 TL’lik para ödülleri dağıtmaktadır.

E-Founder Dijital Girişimcilik Zirvesi

Boğaziçi Üniversitesi’nin kulüpleri olan BÜYAK ve COMPEC tarafından düzenlenen bir yarışmadır.

Workup Girişimcilik Programı

İş Bankası tarafından 2018 yılında başlayarak düzenlenen bir yarışmadır.

Ankara Startup Zirvesi

Bilkent Üniversitesi Cyberpark tarafından düzenlenen ve her sene Aralık ayında başvurulara açılan bu zirvede kazananlarına ofis, şirket kurulum desteği, yurt dışı eğitim ve mali danışmanlık gibi ödüller vermektedir.

Yıldızlı Projeler Yarışması 

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü ve Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark tarafından düzenlenen bu yarışmada kazananlara para, ofis ve mentorlük gibi ödüller verilmektedir.

İlk İşim Girişim

18 – 40 yaş arasındaki insanlara yönelik olan bu yarışmayı Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çalık Holding ortaklığıyla düzenlemektedir. Kazananlarına fikir ve girişim olarak iki kategoride ofis ve para ödülü sağlamaktadır.

7 Tepe Yeni Fikir

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (YUTTO) tarafından düzenlenen bu yarışmada Yeditepe Üniversitesi’yle bir ilintisi olanlara yönelik ve kazananlarına mentorlük, ofis, proje hazırlama desteği, iş planı yazma desteği, fikri mülkiyet desteği, yatırımcı bulma, projeleri ticarileştirme ve finansal analiz desteği, şirket kurma, danışmanlık, eğitim ve 5.000, 7.500 ve 10.000 TL’lik para ödülü verilmektedir.

Yeni Girişim Yarışması

2 senedir Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen bu yarışmaya katılım için ekiplerde en az bir Galatasaray Üniversitesi öğrencisi bulundurmayı şart koşuyor. Para ve ofis ödülleri veriyor.

Webrazzi Arena

Webrazzi tarafından düzenlenen düzenlenen bu yarışmada girişimcilere Webrazzi Summit etkinliğinde girişimlerini yatırımcılara ve potansiyel müşterilerine tanıtma imkanı tanıyor.

Startup Istanbul

Tüm dünyadan girişimcileri ve yatırımcıları ağırlayan Startup Istanbul her yıl Etohum tarafından İstanbul’da düzenlenen uluslararası bir girişimcilik yarışmasıdır.

Startup Turkey

Tüm dünyadan girişimcileri, yatırımcıları ağırlamaktadır ve her yıl Etohum tarafından İstanbul’da düzenlenen uluslararası bir girişimcilik yarışmaları ndan bir tanesidir.

Stars of Region

Uludağ Ekonomi Zirvesi tarafından düzenlenen, Mart ayında başvuruları açılan bir yarışmadır. Şirketleşmiş girişimleri kabul eden Stars of Region yarışması kazananlara para ödülü sağlıyor.

Girişimcilik ve Teknoloji Zirvesi

ODTÜ İşletme Kulübü tarafından düzenlenen bu zirvede kazananlarına MBA, patent hakkı, ofis, eğitim, mentorlük ve hızlandırma programı gibi ödüller sağlıyor.

Startup Mock Up

Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen bu yarışmada globalleşme (yurt dışında şirket kurulumu) ve dil eğitimi gibi çeşitli ödüller veriyor.

University4Society

Organize ettiği çeşitli etkinliklerin yanı sıra hızlandırma programı da düzenliyor. Çeşitli ayni ödüller sağlıyor.

Fikir Kampı

4 hafta gibi kısa bir sürede, girişimcileri yatırımcıların karşısına çıkmaya hazır hale getiriyor. Çeşitli ayni ödüller ve mentorlük sağlıyor.

TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması

TÜBİTAK tarafından düzenlenen bu yarışmada kazananlarına 5.000, 7.000 ve 10.000 TL’lik para ödülü sağlıyor.

Hult Prize

Türkiye’de çeşitli üniversitelerle işbirliği içerisinde olan kazananları Amerika’ya ödüllü yarışmaya gönderiyor. Amerika’daki yarışmaları sonunda da 1 milyon dolar veriyor.


%d blogcu bunu beğendi: