Groundhog Day film izle

Groundhog Day

Groundhog Day, Bugün Aslında Dündü filmi hava durumu spikeri olan Phil’in bir kasabanın bir gününde sıkışmasını anlatmaktadır. Girişimcilik filmleri arasında yer alır.

Bir televizyon kanalında hava durumu spikeri olarak çalışan Phil CONNORS, her yıl Groundhog Day etkinlikleri için Pensilvanya’daki kırsal bir kasabaya gider. Kasabadaki insanlar etkinlikte köstebeklerin dışarı çıkmasını kutlarlar. Ancak Phil bu etkinliği sevmez ve hemen işinin bitmesini, ardından hızlı bir şekilde oradan uzaklaşmak istemektedir.

Tam gidecekken birden bire çıkan kar fırtınası sonucunda yolların karla kaplı olması onun gidişini engeller. İşler tam da bu noktada karışmaya başlar çünkü Phil bu şansızlıkla otel odasında uyur. Sabah uyandığında alarmını kapatır ve radyoyu açar. Ancak bir farklılık vardır. Radyodaki program dünkü program ile aynıdır. Aslında her şey dün ile aynıdır.

Phil, kasabanın bir gününde sıkışmıştır. Peki oradan kurtulabilecek midir?

Girişimcilik Filmleri

Baş rolde Hayalet Avcıları filminden tanıdığımız Bill MURRAY vardır. Ayriyeten Andie MACDOWELL, Stephen TOBOLOWSKY‘de bulunmaktadır.

12 Şubat 1993 tarihli bu filmin süresi 1 saat 41 dakikadır. Evinizde yatağa yatarak izleyebileceğiniz veya sıcak bir içecekle izlemelik bir filmdir. Filmin kategorileri ise komedi, romantik ve fantastiktir. Yönetmeni Harold RAMIS‘tir.

Groundhog Day Girişimzel Yorumu

Bugün Aslında Dündü filmi yine bir takım insanların merak ettiği soruyla başlayalım. Bu neden girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesinin arasında?

Sevgili Einstein der ki:

Hep aynı şeyi yapıp farklı bir sonuç beklemek aptallıktır.

Albert Einstein

Eğer yüzlerce defa bir işte başarısız olduysanız belki olay şansızlığınız değildir. Belki de olay sürekli aynı şeyleri yapıyor olmanızdır? Hiç nedenini araştırdınız mı? Yada bunun için çaba sarf ettiniz mi? 10 defa olmuyorsa belki de 10 defa zıplayarak uçmayı deniyor olabilmenizdir. Belki de uçmak için bir uçak yapmanız gerekir peki bunu nasıl fark edeceğiz? İşte filmde bunu anlatıyor.

Sizlere spoiler vermeden anlatıyorum ve diyorum ki, “başınıza gelen şeyler şansızlık değildir” Şimdi filmi izleyebilirsiniz. Öğrendiklerinizi aşağıda yorum yaparak bizlerle paylaşırsanız büyük bir şeyin parçası olabilirsiniz.

Sadece buna odaklandığı için mi girişimcilik filmleri arasında yer alıyor? Tabii ki hayır. Filmde fantastik olaylardan bolca ilham alabileceksiniz. Ayrıca kendinizi baş rolün yerine koyduğunuzda “ya ben bu dünyada ne halt yiyorum” gibi bir soru ile baş başa kalabiliyorsunuz. Kendinizi öldürün demiyorum bunun altında başka bir matematik var. 😉

Yakında izleme linkleri eklenecek. Lütfen takip etmeyi ve bildirimleri açmayı unutmayınız.

Ortalama: 5 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: