Egirişim

Girişimzel Haber
Egirişim
PaybyMe verilerine göre 2020 yılında Türkiye oyun pazarının büyüklüğü 570 milyon dolara ulaştı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Tüm dünyada internet işletmeleri için yeni nesil ödeme yöntemleri sunan PaybyMe, 2020 yılında oyun sektörünün geldiği noktayı paylaştı. PaybyMe verilere göre, oyun sektöründe 2019-2020 arasındaki büyüme COVID-19’un etkisiyle yaklaşık yüz..

Devamını Oku
Egirişim
Spotify, sosyal medya paylaşımları için yeni özelliklerini duyurdu

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Arkadaşlarınızla en sevdiğiniz şarkı ya da podcast bölümlerini paylaşmak için sosyal medyadan daha iyi bir yol olabilir mi? Geçtiğimiz yıl sosyal medya paylaşımları her zamankinden daha önemli hale geldi ve Spotify da buradan yola çıkarak, Gru..

Devamını Oku
Egirişim
İyinsan: Kullanıcılar ile uzmanları canlı olarak bir araya getiren Bütünsel Sağlık platformu

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji İnsanlara iyiliği göstermenin en kolay yolunun, kendimizi iyi insan yapmaktan geçtiği düşüncesinden yola çıkarak kurulan yerli girişim İyinsan, yoga, meditasyon, nefes, pilates, fitness, ve astroloji canlı derslerini alanında en deneyimli isim..

Devamını Oku
Egirişim
Amazon, 2020’de sahte ürün satışını engellemek için 700 milyon dolarlık kaynak harcadı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Amazon, sahte ürün satışına karşı aldığı önlemlere ve 2020 yılında bu konuda gerçekleştirdiği çalışmalara yönelik önemli iç görüler barındıran “2020 Marka Koruma Raporu”nu yayınladı. Rapora göre; Amazon 2020 yılında müşterilerini, markaları ve..

Devamını Oku
Egirişim
Deloitte’un raporuna göre 2020 yılında dünya genelinde medya yatırımları yüzde 7,4 azaldı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Deloitte tarafından hazırlanan Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları Raporu’na göre, 2020 yılında dünya genelinde medya yatırımları yüzde 7,4 azaldı. Türkiye’de 2019 yılı ile karşılaştırıldığında 2020 yılında dijital mecralar 7 milyar..

Devamını Oku
Egirişim
İç mekanda bitkisel üretim yapan yerli girişim Hextech Green, 1.7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Hidroponik olmayan Topraksız Tarım yöntemi ile Formüle ettiği Planting Mix’de güneş ışığı olmadan çok az su ile yılın 12 ayı sağlıklı bitkisel üretim yapan Hextech Green, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından, 1.7 milyon ..

Devamını Oku
Egirişim
MultiNet yemek kartının online kullanımı iki kat arttı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Finansal teknoloji grubu Multinet Up‘ın işlem verilerine göre, yemek kartı kullanıcıları yemek siparişlerinde ve gıda alışverişlerinde online kullanıma yöneldi. Market ve yemek siparişlerinde online alışveriş kolaylığını tercih eden kart..

Devamını Oku
Egirişim
İçerik pazar yeri Textoni, Atanova Ventures’tan 4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji 60 farklı ülkeden 18 bin içerik yazarıyla markalara içerik pazarlaması alanında hizmet veren içerik pazaryeri Textoni, ilk turda Atanova Ventures‘tan 4 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Yazar adaylarını yayınevleriyle buluşturma amac..

Devamını Oku
Egirişim
Yerli sesli kitap girişimi Boodio, Escort Teknoloji’den 4 milyon TL değerleme ile 500 bin TL yatırım aldı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji E-kitap ve sesli kitapların dijital bir platform içerisinde bireysel satış, kurumsal satış, toplu satış ve eğitim sektörü gibi farklı sektör ve şirketlere içerik paketi olarak dijital ortamda satılması ve pazarlanması işiyle iştigal eden Virgü..

Devamını Oku
Egirişim
Zeynep Bugay’ın Proti Adası kitabında yer almayan ANNE öyküsü, NFT eser olarak 10.300 dolara satıldı

egirişim - Girişimcilik ve Teknoloji Sanatçıların merkezi bir sisteme dahil olmadan, dünyanın her yerine dijital olarak eserlerini sunmalarını ve blockchain altyapısı sayesinde, eserlerini kimliklendirebilmeleri konusunda eşsiz bir altyapı sağlayan NFT, son dönemlerde kripto para..

Devamını Oku