Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Microsoft‘un kurucusu milyarder Bill Gates‘in Netflix‘teki belgesel serisidir. Bill Gates son yıllarda neler yapmaya çalıştığını bizlere anlatan bu belgesel Girişimcilik belgeselleri arasında tabii ki yerini alacaktı.

Bill Gates’i bilmeyenler için yıllarca dünyanın en zengin adamı ünvanını taşıdı ta ki, Amazon‘un CEO’su Jeff Bezos sahneye çıkana kadar. 🙂 Bu başka bir hikaye ama gerçek şu ki bu adam bu işi biliyor. 🙂

Dizi boyunca Bill Gates’in hayatına ve çocukluğundan karelere tanık olacaksınız. Bir yandan da şu an neler ile uğraştığını göreceksiniz? Spoiler vermeden anlatmak gerekirse çok pis işlere bulaşmış diyebilirim. Bakmak istemediğiniz ama o şeyi yapmak zorunda olduğunuz bir şeye. Kimsenin eline bulaştırmak istemediği bir şey bu. İzleyenlerin gülümsediğini görebiliyorum. 🙂

Belgeselin içinde Warren Buffet ile konuşmalarından bahsetmektedir.

Bill Gates

Şu an 64 yaşında olan Gates’in serveti 104 milyar dolar. Güzel para, peki bunu nasıl yaptı? Nasıl büyüdü? Nasıl oldu da şu an manyak işlere girdi. Hepsini belgesel serisinde göreceksiniz. Seri diyorum çünkü 3 bölümlük bir belgeseldir bu.

Netflix Bill Gates Belgeseli Girişimzel Yorumu

Bu belgesel girişimcilik olmayacakta ne olacak diyerek giriş yapmak istiyorum. Adamın kendisi girişimci ve onun zihnine giriş yapabilmek bir girişimci için muazzam fırsatlardan bir tanesidir.

Popüler bir girişimcinin nasıl düşündüğünü anlamak ve kendinizde uygulamak aslında başarının formülü olabilir. Gerçi başarı göreceli bir şey ama sizi olduğunu noktadan öteye götüreceğinden eminiz.

Netflix üzerinde yayınlanan bu belgeselde ufak bir detay gözümüze ilişiyor. 1. Sezon yazıyor. Acaba 2. Sezon gelecek mi? Sorusunu sormadan duramıyoruz.

Netlix ile izle
Ortalama: 0 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: