İşçi

Kadrolu İşçi Olmayın!

Ortalama: 0 oy

Yol, yemek, su artı kadrolu bir işim var. SSK’da veriyorlar. Demeyin. Çünkü çok bariz nedenleri var. Ana nedeni kadro olması. Kadro.

Şirketlerde para kazandıran işler, ürünle ilgili işlerdir. Çünkü parayı sokan, kar veya zarar ile doğrudan ilişkisi olan ürün ile ilgili kısımdır.

Sizler kadrolu işçi güzel diyenler olayın merkezine, demiş başına, o büyük dişçi çarklara uzaksanız durumlar vahim. Ana merkeze yani tüm bu üretim ve satış kısımlarına uzaklık sizin için boştur. Bir değeri yoktur. Sizi geliştirmez. Fotokopi çekiyorsan satış konusunda veya üretimde bir bilgin olmayacak. O işten ayrılınca yada herhangi bir şeyde çıkınca iş aramak zorunda kalırsın. Çünkü tek becerin fotokopidir. Şayet fotokopi kısmını yaptıktan sonra şirkette tur atıp satış ve üretime de salça olup oradan bilgi edinmeye çalışırsan, işte bu çok farklı bir masalın başlangıcı olabilir.

Uzun uzun zaman önce bir şirkette fotokopi çeken biri varmış. Bir gün Girişimzel isimli siteden bir yazı okuyup işlere salça olmuş. Şimdi o kişi 168 ülkede her biri 10000’den fazla müşterisi olan biri haline geldi.

Bir çok şirkette çalışanlar yoğunlukla muhasebe, planlama, bilişim gibi alanlarda çoğunluk göstermektedir. Herkes kendini bel kemiği sansa bile gerçekler acıdır. Şirket bu tür işçilere muhtaç değildir.

Google’nin asistanını duydunuz mu sizin için telefon görüşmesi yapabiliyor. Gerçek olduğunu düşünüyor karşı taraf. İşte bu yazılımı telefon hatlarına bakacak şekilde kodlanabilir. Ve şuan orada olanlara ne olacak? Hah, sonuç içler acısı. Mı? Peki o tarz teknoloji üreten, satan kişiler siz olsaydınız? Eminim o zaman yine bir başka masala doğru açılırdı hayatınız.

Develer tellal iken pireler berber iken…

Ta ki bir kadrolu işi kısa dönemlik yapmanız gerekiyorsa öyle bir iş teklifi alacaksanız, mutlaka yüksek fiyatlar teklif edin.

Ortalama: 0 oy

Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Kadrolu İşçi Olmayın!” Yazısına 1 tane yorum var.

%d blogcu bunu beğendi: