Hakkımızda

Girişimzel, girişimcilik dizinidir. Uğur KILCI tarafından mayıs 2019’da bir Instagram hesabı olarak kurulmuştur. İlerleyen süreçte uzun yazılar yazmak istediğimizde Instagram'ın özellikleri yeterli olmadığı için bu durum kendi sitemizi açmamıza sebep oldu..

Siteyi açıp içerik yazmaya başladığımızda altyapımız Wordpress'ti. İlk yayınlarımızda girişimcinin sadece ekonomi ve finanstan öte felsefe ve psikoloji öğrenmesi gerektiğini savunarak yazılar yazdık. Geniş bir yelpaze altında algoritmalar dahil her şeyi yazmaya çalıştık. Bir süre sonra sadece girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir site olabilmek için pivot ettik.

Pivottan sonra hala Wordpress alt yapısını kullanıyorduk. Dizin gibi değil daha çok blog gibi olduğumuzu ettiğimiz an alt yapımızın tekrar yenilenmesi gerektiğine karar verdik. Tüm içerik paylaşımlarını durdurup sadece Girişimzel sürüm 2.0'ı çıkartmak için kolları sıvadık.

Girişimzel, sektöre yeni giren ve hali hazırda varolan girişimcilerin izlemesi gereken film, dizi, belgesel ve kanalın listelendiği; okuması gereken kitapların yer aldığı bir girişimcinin ihtiyacı olabilecek tüm kategorilerin derlendiği bir girişimcilik dizinidir.

Benim gözümde dizindir ama insanlar dizin kelimesinin anlamını bilmediği için liste diye lanse edilmektedir.


Her Gün 3 Yeni İçerik Paylaşılıyor!