iyzico iyzilink

Şirketleşmeden Ödeme Almak iyzico

Ortalama: 0 oy

iyzico, Türkiye’deki en çok kullanılan ödeme kanalıdır. Yüzlerce kişi kullanmaktadır. iyzilink ise de şirketleşmeden ödeme alabileceğiniz bir araçtır.

Türkiye’den herhangi bir marka düşünün örneğin Ülker, iyzico müşterisidir. Veya H&M yada herhangi marka neredeyse hatta hepsi iyzico müşterisi. (Referasları)

İyzi adının hikayesi ise şöyledir. Kolay bir ödeme sistemi kurmak istiyorlar ve Easy ismini almak istiyorlar ama sorun şu ki öyle bir isimle bir şirket var. Onlarda Türkçe okunuşunu marka olarak belirliyorlar. İyzi.

Sanal POS, Pazaryeri Ödeme Çözümü, Abonelik Yöntemi, Korumalı Havale/EFT Yöntemi gibi seçenekleri var.

Siteme ödeme formu koymak için yani geliştirici olarak direkt kodlara erişmek için şirketleşmek gerekmektedir. Yalnız biz şirketleşmeden buna ulaşmak istiyoruz, derken onu da iyzilink ile çözmüşler.

İyzilink sayesinde sosyal medyadan ödeme alabilirsiniz. Bunun tek dezavantajı iyzi.link’in kodlarla çalışmamasıdır. Sitene form koyamazsın yani otomatik değil yarı otomatik.

Yarı Otomatik Ne?

Sadece sizin denetiminizde çalışıyor demek.

Eskiden Nasıldı?

Ki şu anda Instagram başta olmak üzere tüm internette hala bu şekilde devam etmekte. Müşteriniz size yazar siz IBAN atarsınız yatırır ve siz kargolarsınız. Dezavantajı müşteriler ceplerinden +12 lira EFT/Havaleye para veriyorlardı.

Şimdi Nasıl?

İyzilink’inizi alırsınız müşterinize gönderirsiniz. Müşteriniz oradaki formdan ödemesini yapar. Sizin iyzico hesabınıza para yatırılır.

İyzilink İçin Para Vermem Gerekiyor Mu?

Hayır. Tamamen ücretsiz bir araçtır. Aylık para vermeniz gibi bir durum yoktur. Örneğin bugün bankanızdan dolar hesabı açarsanız dolar kazanmasanız bile sırf o hesap var diye bankanıza para yatırmalısınız. Kira gibi. Ama burada öyle bir durum yok. Müşterinin cebinden ek ücrette çıkmıyor. +12 TL yok yani. Müşteri bu yüzden mutlu.

Sadece her ödemeden %3,99 + 0,25 TL kesiliyor. Yani 1000TL‘lik bir iş yaptığınızı farz edelim ödemeden kesilecek tutar 40,15TL‘tir. Yada 10 TL‘lik bir iş yaptınız ödemeden kesilecek tutar 0,64TL‘dir (64 kuruş).

Devede kulak.

Güvenli Mi?

Evet. Bizzat kendim denedim ve test ettim. Herhangi bir sorun çıkmıyor.

Bunu Nerelerde Kullanabilirim?

  • İnternet sitenizde
  • Sosyal medyada
  • Pazarda (yani denenebilir)

Her halukarda linki gönderdiğiniz herkesle bu işlem çalışacaktır.

Kullanmak isterseniz İyzico’ya selamımızı iletir misiniz? 🙂Ortalama: 0 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: