The Secret

The Secret

Ortalama: 5 oy

The Secret belgeseli, başarılı insanlar nasıl başarılı oldular? Olay çok çalışmak değil, hani bir şey var ama o şey ne dediğimizi cevaplayan belgeseldir.

Şöyle bir geçmişe dönüp baktığımızda çok başarılı insanlardan az başarılı insanlara kadar bir ton insan geliyor aklımıza. Her seferinde diyoruz ya, “ya bir şey olmalı ama ne değişik bir şey. Olayın çok çalışmayla bir alakası yok gibi. Ya sanki dilimin ucunda” der gibiyiz. İşte o dilinizin ucunda olan şeye bir isim bulamadıkları için The Secret yani Sır dediler. The Secret Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz.

Bu sır öyle bir şey ki hayatınızı baştan aşağıya değiştirebilecek güçtedir. O kadar güçlüdür ki dilediğiniz kadar para kazanabilir veya dilediğiniz insanı bulabilirsiniz. Buna ruh eşiniz dahil.

Buradaki alt temayı anlamanız gerekmektedir. Altında olan şey çok güçlü bir oluşumdur. O alttaki mantaliteyi kavrayın. En azından çaba sarf edin.

Albert Einstein bir formül bulmuştu. Biliyorsunuz değil mi? O formül neydi?

E=mc^2

Bu formülde demek istenilen şey: “madde enerjidir” yani “her şey enerjiden ibarettir.” Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey. Şimdi gelelim bu evrene enerji gönderme mevzusuna, o zaman bu enerji gönderimi kısmen doğru oluyor öyle değil mi? Burada yanlış anlaşılan şey enerjiyi uzaya göndermek.

E süper zekalı kardeşim benim bir adım ilerimde evrenin içinde değil mi? Ben evrenin içinde değil miyim? Yada ben uzayın içindeysem ben uzaylı olmuyor muyum?

İşte o sırrı çevremizde ve aklımızda kullanacağız. Bu sayede asıl amaçladığımız delice şeylere ulaşabileceğiz. Filmi izledikten sonra yorum yapın, yorumlarda tartışalım bu konuyu. Hemen bu yazının altına.. 🙂

Bill Gatessır falan bilmem ben, bildiğim tek şey çalışmak” demişti. Yani ben Türkçe ağzıyla yorumladım. 🙂 Bill Gates amca olayı anlamamış alt metnini. Sır dediğin çalışmak ama … işte burası spoiler oluyor. 😀 Anlatamam. İzlemeniz lazım. Bu yazının altındaki yorumlarda spoiler olabilir. Spoiler sevmeyen biriyseniz lütfen yorumlara bakmayınız. Eğer bakarsanız sorumluluğu biz kabul etmiyoruz. Bu sizin seçiminizdi ve seçiminizle yüzleşmeyi bilmelisiniz. Her seçimin bir sonucu vardır ne de olsa. 😉

Keyifli seyirler. 🍿
Not: Netflix’te daha HD.
Ortalama: 5 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: