YouTube Doğukan Güven Nomak

YouTube Doğukan Güven Nomak

Girişimcilerin takip etmesi gereken YouTube kanallarından biri: Doğukan Güven Nomak. Yazılımcı ve tasarımcı sohbetleri yayınlamaktadır.

Muhtemelen onları hiç görmediniz ama yaptığı şeyleri mutlaka kullandınız. Onlar yazılımcı ve tasarımcı, şahsen çoğunun ismini duymadığınıza eminim. İsimleri duyulunca “kimmiş, neci bu insanlar?” diyebilirsiniz. O insanlar, bomba gibi insanlar. 🙂

Yazılım (geliştirici/developer) ve tasarıma ilginiz varsa bu YouTube kanalı tam size göre. Yalnız burada yazılım nasıl yazılır gibi bir şey anlatmak yerine hali hazırda yazılımcı olan insanların hayat hikayelerini dinleyebileceksiniz.

Olay sadece onlarla yapılan röportajlarla sınırlı değil. Bir yazılımcının ailesi ve aile bireyleriyle yapılan röportajlarda çok ilginç olabiliyor. Çünkü şu zamana kadar hep başarılı insanların hayatını anlattık ama hiç onun annesinin veya eşinin neler yaşadığını hiç anlatmadık. Ta ki biri yapana kadar. 🙂

Doğukan Güven Nomak Kimdir?

Doğukan Güven Nomak, Ankara’da arayüz geliştirici olarak çalışan biridir. Böyle bir YouTube kanalına sahiptir. Drone Keyboard for TelloFlexible Grid SystemPixel Perfect CSS ve SVG Türkiye Haritası‘nın kurucusudur.

Girişimzel Yorumu

Onlarca güzel içerik çektikten sonra en son paylaşımına baktığımızda 1 yıl önce demesi gerçekten üzücü. Her ne kadar işlerin yoğunluğundan bile olsa her hafta 1 video yerine ayda 1 video yayınlansa harika olabilirdi.

Her halükarda diğer videoları izlemek size çok şey katacağını düşünmekteyim. Şahsen bana çok şey katmıştı. Açık kaynak yazılımlara teşvik edici paylaşımları oldukça iyi.

Devamlılık dışında her şey çok iyi. Öneririm. 👍

YouTube Kanalına Git
Ortalama: 0 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: