Para Kazanma

Yüksek Ücretlere Çalışın

Ortalama: 0 oy

Hangi sektörde olursanız olun ve ne iş yaparsanız yapın. Size en yüksek ücreti veren kişilere çalışın.

Bir seçim içinde kalırsanız dahi her zaman en yüksek fiyatı verenlerle çalışın. Paranın yönüne göre hareket etmelisiniz. Bunun bir kaç sebebi var.

Ticari işletmelerde sizin maaşınıza göre sizi konumlandırırlar. Tazminatınız ve emekli paranız bile maaşınıza göre yüksek olur. Emekli olunca 2500 TL‘den fazla maaş için şuan ki işinizin maaşı yüksek ücret olmalı. İleride alacağınız ikramiyeler, primler, ücretler gibi tüm şeyler sizin şuan ki maaşınıza baz alınarak verilir.

Bir başka sebep ise ne kadar çok para kazanırsanız sizden üstte olan yöneticilerin o kadar çok dikkatini çekersiniz.

Üçüncü bir sebep ise ne kadar çok maaş alırsanız bir sorumluluk altına girmek zorunda kalırsınız. Bu sizin kişisel gelişimizi ve karakterinizi ciddi anlamda geliştirecektir. Canavar olabilmek için önce canavarlarla savaşmalısınız.

Mesela çok üst bir makama seçilecek üç kişiden birisiniz. Siz 20 bin, diğeri 10 bin ve sonuncusu 30 bin kazanıyorsa, bu makam için her zaman maaşı yüksek kişi seçilir.

İş dünyasında para her zaman bir puandır. Puan tablosunda her zaman en çok görülen zirvedeki puanı üstte olan insanlardır. Hepsi bu kadar.

Ortalama: 0 oy

  • Bu Makale Hakkında Sen Neler Düşünüyorsun?

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    %d blogcu bunu beğendi: